واقعیت های ناگفته در مورد سقف کناف

واقعیت های ناگفته در مورد سقف کناف

واقعیت های ناگفته در مورد سقف کناف

 

در این مقاله میخواهیم در مورد واقعیت های ناگفته در مورد سقف کناف صحبت نماییم. ورق های کناف از جمله سقف های پرطرفدار بوده که بعضا تنها این متریال را به عنوان سقف کاذب شناخته و از دیگر متریال های کاربردی در این مورد بی خبر هستند. پس بهتر است تا سقف کناف را با جزئیات و همچنین حقایق کمتر گفته شده بشناسید.

 

مزیت های سقف کناف

 

سقف کناف

در مورد کناف به عنوان سقف کاذب ترجیح را بر آن داشتیم که ابتدا در مورد مزیت های این محصول توضیحاتی اراده نماییم و سپس به معایب آن  بپردازیم. قبل از هر توضیحی ابتدا بصورت مختصر در مورد کناف صحبت خواهیم نمود. کناف در اصل، همان گچ برگهایی که بصورت آماده قابلیت اجرا شدن به عنوان دیوار و سقف کاذب را دارا میباشند.

پس اولین مزیتی که سقف کناف دارد این است که نصب سریعی به نسبت گچ کاری های سنتی دارد. از دیگر مزیت های آن میتوان به قابلیت اجرایی آن در هر نوع طرح و سبکی اشاره کرد. رنگ پذیر بودن آن نیز سبب شده تا دست طراحان و مجریان برای هماهنگی با سایر عناصر دکوراسیون داخلی باز باشد. و در انتها میتوان به قابلیت نورپردازی بصورت های گوناگون اشاره نمود.

 

معایب سقف کناف

 

سقف کاذب کناف

همانطور که پیشتر گفته شد ، حال نوبت آن است که در مورد معایب سقف کناف و محدودیت هایی که در سر راه مجریان قرار میگیرد صحبت نماییم. کناف سبب میشود تا کل تیرچه دچار ترک شود، اما دیگر متریال های قابل اجرا به عنوان سقف کاذب هیچ صدمه ای به تیرچه ی ساختمان نمیزند.

از دیگر معایب سقف کناف به عدم مقاومت آن در برابر رطوبت میتوان اشاره نمود. چراکه کناف پس از قرارگیری در محیط مرطوب همچون شهرهای شرجی و یا مکانهایی همچون استخر و حمام و ... که در معرض دائم بخار آب هستند دچار کپک زدگی خواهد شد. بصورت کلی عمر سقف کاذب بسیار طولانی تر از کناف بوده و حتی از نظر وزن و همچنین تحمل بار ممکنه نیز ضعیف تر عمل خواهد کرد.

 


لیست اخبار

مقالات