خصیصه های بتن نما که شما را راغب به اجرای آن مینماید

خصیصه های  بتن نما که شما را راغب به اجرای آن مینماید

خصیصه های  بتن نما که شما را راغب به اجرای آن مینماید

 

میخواهیم در این مطلب در مورد خصیصه های  بتن نما که شما را راغب به اجرای آن مینماید، صحبت نماییم. تایل های آماده بتنی ، که با عنوان تایل بتن اکسپوز نیز شناخته میشود ، قابلیت اجرا در نما و همچنین دکوراسیون داخلی ساختمان را دارد. هر متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و نما باید علاوه بر زیبایی ظاهری ، ویژگی های دیگری نیز داشته باشد تا بتواند در این بازار رقابتی مخاطبان خود را جذب نماید. با هم مروری بر  ویژگیهای تایل های بتنی مینماییم.

 

تایل های بتن نما، ایمن در برابر خطرات احتمالی

 

بتن نما

مهمترین ویژگی تایل های بتنی ، ایمنی آن در برابر خطرات احتمالی است. اگر بخواهید نمای ساختمان خود را با تایل های بتنی پوشش دهید ، میتوانید این اطمینان را داشته باشید که اگر در برابر شرایط محیطی سخت و حتی خطرناک قرار بگیرد، آسیبی ندیده و حتی ممکن است از خطرات احتمالی جلوگیری نماید. به عنوان مثال در صورت آتش سوزی ، نه تنها از گسترش آن بدلیل نسوز بودن جلوگیری میکند ، بلکه هیچ آسیبی نیز نخواهد دید.

از شرایط خطرناک محیطی دیگر میتوان به بارش باران های اسیدی اشاره کرد ، که باعث میشود بسیاری از نماها تجزیه شده و یا تحلیل رود، اما تایل بتن نما مقاومت بالایی در برابر بارانهای اسیدی داشته و در صورت قرارگیری در این شرایط تغییر ظاهری نخواهد داشت. اگر بخواهیم عوامل دیگر همچون برخورد اجسام ، تابش مستقیم آفتاب و اشعه ی یو وی ، آلودگی های محیطی و ... بررسی نماییم ، تایل های بتن اکسپوز با امتیاز بالایی در برابر تمامی موارد یاد شده مقاومت دارد.

 

قیمت تایل های بتن نما

 

تایل بتن نما

این موضوع که اگر ساختمان شما با بتن اجرا شده باشد، طول عمر بسیار بالایی دارد، بر همگان عیان است. حال باید یکی از ویژگیهایی که کمتر از آن در مورد بتن صحبت شده اشاره نماییم ، و آن میزان جذب صدا میباشد. بتن در واقع میتواند به تنهایی به عنوان یک عایق صدا عمل نماید و همین موضوع سببشده تا متریالی عالی برای صنعت ساختمان سازی محسوب شود.

با توجه به موارد یاد شده ، حتی اگر تایل های بتن نما از هزینه ی بالایی برخوردار باشد ، صرفه ی اقتصادی دارد؛ چون میتواند از هزینه های جانبی که ممکن است در طول سالیان بدان دچار شوید ، جلوگیری نماید. همچنین عملکرد چند جانبه ی آن باعث میشود تا از دیگر متریال ها برای عایق کردن محیط بی نیاز شوید. در انتها باید این نکته را یادآور شویم که تایل های بتنی برای نما به نسبت دیگر پوشش های نمایی از پایین ترین قیمت برخوردار میباشد.


لیست اخبار

مقالات