سوالات متداول ورق سنگ مصنوعی و پاسخ آنها

سوالات متداول ورق سنگ مصنوعی و پاسخ آنها

سوالات متداول ورق سنگ مصنوعی و پاسخ آنها

 

این مطلب در مورد سوالات متداول ورق سنگ مصنوعی و پاسخ آنها گردآوری شده است. ماربل شیت ، بدلیل اینکه بیشتر با روکش های طرح سنگش معروف شده است با عنوان سنگ پی وی سی و یا سنگ مصنوعی شناخته میشود، و متریالی نو در زمینه ی دکوراسیون داخلی است که هنوز ابهامات زیادی در مورد آن وجود دارد. برای رفع این ابهامات دنبال کردن این مطلب را پیشنهاد میکنیم.

 

ظاهر سنگ مصنوعی در برابر سنگ طبیعی

 

سنگ مصنوعی

یکی از سوالات متداول در مورد سنگ مصنوعی این است که آیا بعد از اجرا مصنوعی بودن این محصول قابل تشخیص است یا خیر؟ در جواب به سوال فوق باید گفت خیر و همین موضوع سبب شده تا ماربل شیت یک محصول پرطرفدار در دکوراسیون داخلی محسوب شود.

البته لازم به ذکر است که نحوه ی اجرا و نصب سنگ مصنوعی در این تشخیص بسیار اثرگذار میباشد. بنحوی که اگر توسط فردی ناشی نصب گردد ، بدلیل نقص های اجرایی راه را برای تشخیص مصنوعی بودن ماربل شیت را باز گذارد؛ اما اگر توسط فردی ماهر و ظریف کار اجرا گردد ، تمامی مواردی که قابلیت دارد تا مصنوعی بودن آن را فاش کند به ماهرانه ترین روش پنهان کرده و ظاهر نهایی کار را همچون سنگ طبیعی به نمایش میگذارد.

 

محدودیت های اجرایی سنگ مصنوعی پی وی سی

 

سنگ پی وی سی

سنگ مصنوعی پی وی سی ، همچون سنگ طبیعی قابلیت اجرایی در هر محیطی با کاربری های متنوع را دارد. همچون پوشش دیوارها ، میز ، کفپوش و ... ؛ که دارای محدودیت هایی نیز میباشد. یکی از محدودیت های اجرایی ماربل شیت ، استفاده از آن در محیط های باز است، چراکه پی وی سی در برابر اشعه ی آفتاب مقاومت کافی را نداشته و اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد به مرور زمان خشک شده و از بین میرود.

از دیگر محدودیت اجرایی سنگ پی وی سی ، اجرای میز سنگی با آن است. همانطور که مستحضر هستید ورقهای ماربل شیت ضخامت 2.5 تا نهایت 6 میلیمتری دارد که همین موضوع سبب میشود تا استحکام و قدرت لازم را برای اجرا به عنوان میز و کانتر و ... را نداشته باشد. به همین دلیل بهتر است که از یک چهارچوب کلی برای میز با چوب ، شیشه و هر متریال دیگر استفاده نمایید و سپس از ماربل شیت به عنوان روکش استفاده نمایید.


لیست اخبار

مقالات