نکات ضروری جهت نصب و اجرای چمن مصنوعی

نکات ضروری جهت نصب و اجرای چمن مصنوعی

نکات ضروری جهت نصب و اجرای چمن مصنوعی

 

نکات ضروری جهت نصب و اجرای  چمن مصنوعی از جمله مسائلی است که باید حتما در مورد آن بدانید. چراکه اطلاع و آگاهی از موارد یاد شده سبب افزایش طول عمر محصول میگردد ؛ که رعایت آن میتواند در زمینه ی اقتصادی و همچنین زمان صرفه جویی نماید. پس همراه ما باشید تا با هم مروری بر این موارد داشته باشیم.

 

اولین قدم برای اجرای چمن مصنوعی

 

چمن مصنوعی

اولین قدم و به عبارتی دیگر اولین نکته ی ضروری که قبل از اجرای چمن مصنوعی باید انجام شود ، ایجاد زیرسازی مناسب است. پاکسازی محیط از هرگونه سنگ ، چمن و گیاهان طبیعی و ... میباشد. بعد از حذف موارد اضافی باید سطح را کوبیده و مسطح نمایید. که میتواند استفاده از غلطک برای محیط های خاکی و یا استفاده از مصالح دیگر همچون ایزوگام ، کاشی و سرامیک و مواردی از این دست باشد تا محیط شما کاملا یکدست بدون هرگونه ناهمواری باشد.

پس انجام زیر سازی باید چمن مصنوعی را متناسب با ابعاد محیط ، بصورت دقیق توسط کاتر و یا وسیله مخصوص برش داده شود، پس از آن با استفاده از چسب مخصوص زیر چمن را به سطح زمین اتصال میدهند، که بهتر است بعد از چسب زدن جسمی سنگین بر روی چمنها و نقاط چسب زده شده (بالاخص لبه های چمن ) به مدت 24 ساعت گذاشته شود تا ثبات لازم را بدست آورد و در این مدت از رفت و آمد بر روی آن جلوگیری شود.

 

نکاتی جهت حفظ زیبایی چمن مصنوعی هنگام نصب

 

چمن مصنوعی دکوراتیو

توجه به این نکته هنگام نصب بسیار مهم است که به هیچ عنوان دو لبه ی چمن بر روی هم قرار نگیرد و از طرفی دیگر فاصله ای از هم نداشته باشند ، چراکه عدم رعایت نکات یاد شده میتواند در زیبایی ظاهری اثر بسیار منفی داشته باشد. حتی استفاده از نوار اتصال برای محیط های صاف نیز توصیه نمیشود ، و تنها کافی است تا نصاب دقت بالایی برای موازات لبه های چمن در کنار یکدیگر داشته باشد تا بتواند به زیباترین حالت ممکن چمن مصنوعی را نصب نماید.

در مورد  میزان چسب مصرفی چمن مصنوعی باید گفت که برای تمامی محیط ها یکجور نمیباشد. چراکه معمولا لبه های چمن ، چسب بیشتری مصرف مینماید، پس اگر شما یک محیط مربع مستطیل داشته باشید چسب مصرفی شما بسیار کمتر از محیطی است که با موزاییک ها و یا تایل های بتنی مزین شده است. در نهایت برای ثبات بیشتر میتوان از پیچ و رول پلاک هنگام اجرا استفاده نمود.


لیست اخبار

مقالات